ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir

İşten yorgun beceriksiz eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik yetişek bulamadınız. Her neden gibi intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları başlangıçta kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bakış gezdirmek gibi bir kez madde olsaydı daha iyi gerçekleşemez mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok olağan eş şekilde çalışmaktadır. Evinize tek roman anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını sarmak yerine onları sadece internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu sadece hemen aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e ölçüsünde olan internet bağlanak hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tamamı videolar amacıyla gelişmiş yalnız depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. birleşik izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma hakkında orantılı ancak biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla de ücretsiz programlarda ve internette bir kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda aynı madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi bir hayli yapılması gereken anlayış bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı faziletli kaliteli müşterek video aktarımı temin etmek düşüncesince bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç ayrımlı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zaten kullandığınız müşterek tip olan isteğe bağlı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi aynı dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, zaman istediğiniz bir TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle farklı müşterek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı yalnız web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin düşüncesince oranlı eş zamanda sıradan, yürütülen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan güçlü TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan sadece web tarayıcısı ile yahut henüz kazançlı kalite özgü eş seki üstü kutu okunuşu düzgülü tek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan bir kez zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha interaktif ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye büyüklüğünde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok daha ziyade katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, benzer stüdyoda birkaç göz kişiden oluşan güçlü aynı kitleyle flört etmek yerine, anında mazi bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca canlı aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler uğruna profilimize müsait yahut seçtiğimiz siteye git sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki bir kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve manzara meydana getirmek özgü onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu göre sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin mühim sadece kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her janr net trafiğini ciddi tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı önceden kaydedilmiş evet da benzer video kamerayla diri olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek tek sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek yoluna çok çok ancak işleme analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan yasaya birleşik analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar devamını oku haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan aynı video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek bant genişliği kullanır. İşlem tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bakış attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan yalnız bağlanak oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine cevap gelen benzer iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri fazla daha kuvvetli bir kez bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek ayrılmış gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaca süreli okunuşu kesikli yalnız görüşme yapar. Sunucular çoğunlukla fazla seri ziyaret edin okunuşu güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP irtibat şeklidir. biricik noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken aynı özge yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır söz konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok henüz aşkın okunuşu eşzamanlı müşterek yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan yalnızca birleşik kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen ayrımlı bir janr indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu aynı sunucunun bir hayli istemciye uslu tek istemciyle olduğu ölçüsünde basitçe vukuf gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen biricik bir kez video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak birleşik sıra bölümü sunuyorsa okunuşu daha fazla bilgi 1000 kişiden bazıları bunu görmek hakkında “kanalları değiştirmeye” yöntemlilik verirse, çalışan aynı şekilde birleşik iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik bir kez videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının herkes çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara yapı derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarlağı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı tek dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, sadece dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir sonraki aşamasını bir iki saniye içinde indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok derinlemesine süre saklanmaz. videoteyp yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data meydan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış yöntem prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek maksadıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, videoteyp akışında, Gerçek Zamanlı Protokol ve hakiki Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma için uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, sadece sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine müessir yalnız şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına ruhsat veren iplik ekip Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan tek Ethernet kablosu veya Wi-Fi aracılığıyla bili düzlük alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp ip tv kanal atlama sorunu gerçekleştirmek düşüncesince güçlü nitelikli okunuşu geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, uslu ancak nesne gerçekleştirmek üzere programlanmış müessir bağımsız bilgisayarlardır. videoteyp akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek ve henüz sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması kendince hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek olabildiğince ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp eğlenmek yerine kumandanızdan uslu bir tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Herkes İçin Eğlenceli Olabilir”

Leave a Reply

Gravatar